Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
0

Reference

Umístil jsem na své stránky několik stručných referencí od svých klientů. Stejně jako těmto klientům, můžu i Vám splnit Vaše cíle.  

 

Štěpán 17 let 4.místo na Mistrovství střední Evropy, 2. místo Mistrovství České Republiky obojí do 18 let)

 

 

Poprosil jsem volejbalistu Štěpána o sepsání reference ohledně naši spolupráce ve cvičení, které trvá již 2 roky. Abych pravdu řekl, tak mě to lehce dojalo a zároveň jsem si uvědomil jakou cestu má Štěpán za sebou. Neskutečný výsledek udělal radost nejen jemu, ale i mě. Při každém jeho zápasu netrpělivě čekám na konečný výsledek a ten výsledek je opravdu, ale opravdu obdivuhodný. Dokázal mě i svému okolí, že když se chce, tak to jde!!!!!

PS. Nejedná se o reklamu. Důvod zveřejnění je hlavně motivace pro ostatní!!!

Reference Štěpána: Ahoj, jmenuji se Štěpán Havlín a je mi 15 let. Hraju závodně volejbal a beachvolejbal. Pro maximální výkon musím vydat velkou svalovou námahu, která se projevuje na mém těle zátěží a únavou. V některých případech bohužel i přetížením svalu, či natažením, popřípadě i natrhnutím. Pro to abych byl vždy přípraven, musím kompenzovat, protahovat a posilovat potřebné svaly. Bohužel jsem tak nečinil a před 2 lety jsem přišel domů a nemohl jsem si ani sundat ponožky jaké křeče a bolesti v nohou a kolenou mě chytaly. Nevěděl jsem co s tím, tak jsem to nechal být, ale bolest se vracela, začal jsem to mazat všelijakými mastmi, jenže ti bolest jen utlumily. Po měsíci pauzy jsem začal znova trénovat, zpočátku to bylo celkem v pohodě, ale po týdnu lehkého trénování se bolest nadále vracela. Zkoušel jsem doktory, fyzioterapeuti apod. všichni mi řekli, že si mám dát buď delší pauzu, nebo protahovat a posilovat. Skrze sestru jsem si našel kondičního a fitness trenéra (později i výživový poradce) pana Martina Hrazdila. Začal jsem pravidelně chodit a výsledky se dostavily. Po měsíci posilování a kompenzace jsem již byl schopný udělat kvalitní hluboký dřep. Zdá se to jako banalita, ale v té době to byl můj nejlepší úspěch. Po té jsme dále spolupracovali na posílení nohou a hlavně břicha. To mi velice pomohlo s tvrdými dopady na zem (mohl jsem je z části tlumit svaly a ne jen klouby) a také s plochými chodidly. Musíte chodit pravidelně a alespoň jednou týdně a potom sami uvidíte, jaké progresy uděláte. Já osobně jsem z počátku chodil jednou za 2 týdny s občasnými pauzami. Nyní navštěvuju posilovnu s mým fitness trenérem 2 týdně a cítím obrovský pokrok, bolesti v kolenou jsou minimální, mohu chodit narovnaný. Za moje zlepšení a výsledky(4.místo na Mistrovství střední Evropy, 2. místo Mistrovství České Republiky obojí do 18 let) vděčím především Martinu Hrazdilovi. Ukázal mi, že s trpělivostí a pevnou myslí jde docílit cokoli. Martin Hrazdil má veliké zkušenosti ze své kariéry, vždy mi pomůže s jakýmkoli problémem, cvičí se mnou, předvede mi cvik na sobě a pak mě opravuje. Věnuje mi maximální péči a pozornost, je milý a laskavý. Jestli sháníte fitness trenéra, tak pan Martin Hrazdil je tou nejlepší volbou.

 

Dana (60 let)

Na tréninky k Martinovi Hrazdilovi chodím více jak rok.

Přišla jsem ve svých téměř šedesáti letech s problémy rotace kyčelních kloubů (vrozená vada a coxarthrosa), nesprávného držení těla, omezenou hybností bederní páteře a ramenního kloubu (po zlomenině horního konce pažní kosti levé horní končetiny).

Po roce můžu konstatovat, že nejsložitější je začátek.

Martinovy tréninkové metody jsou zcela jiné, než by člověk očekával od trenéra fitness. Začíná od Adama.

- Držení těla
- Správná chůze
- Správné dýchání
- Stabilita

Garantuji Vám, že se zpotíte jako v klasickém „fitku“ a budete žasnout kolik svalových soustav v těle máte a jak dokážou ovlivňovat každodenní život.

Od nás to chce opravdu jen trpělivost a vytrvalost, abychom se naučili dostávat problémy svého těla pod kontrolu.

- Šedesátku jsem oslavila postojem modelky (tedy skoro :-))
- Vnější rotaci kyčelních kloubů jsme dostali na úroveň mého předmaturitního období 
- V levé ruce nosím stejnou zátěž jako v pravé a dostanu ji do všech mezních poloh.
- Udělat předklon s dotykem dlaní na zem není problém.
- Větší předměty zvedám za pomoci svalů a ne obratlů.
- Ujdu zase 20 km (místo těch 4 km před rokem a půl) a neřeším bolesti v kloubech a bederní páteři, protože od těch mi pomohl Martinův speciální strečinkový program.

 

 

Michal (31 let) 

Před několika lety jsem měl úraz zad, který znamenal konec mé sportovní kariéry. Dlouho jsem se věnoval sportovnímu i historickému šermu, živil se jako kaskadér a ve zbytku dne se věnoval dalším několika sportům (parkour, gymnastika, kick-box, horo-lezení). Záda jsem dlouhodobě přetěžoval a nerovnoměrně posiloval. Skončilo to jak muselo. Zkoušel jsem chvíli záda "opravit" sám, nevěda jak. Později jsem si našel fitness trenéra, ale nemělo to valného progresu. Díky poškození zad (a na to konto přetrvávající bolesti zad, hlavy, krku) jsem se nevěnoval žádnému sportu, bal jsem se, že to ještě zhorším. Na Martina jsem narazil náhodou - kvůli práci jsem musel změnit trenéra. S Martinem teď (srpen 2015) cvičíme cca 5-6 měsíců dvakrát týdně. Nastartoval rebalanci svalů, tělo začalo sílit, mě začalo bavit opět cvičit a dneska se už zase věnuju pravidelnému cvičení, lezení a občasnému běhání. Co víc, cvičím 6x-7x týdně a dokonce jsem zkusil i překážkový běh. Týden od týdne se cítím mnohem lépe. Za což Martinovi velmi děkuji.

 

 

 

Jana (40 let) 

 

Za M.Hrazdilem jsem přišla na doporučení známých. Trpěla jsem několikaletými zdravotními obtížemi, obešla jsem desítky lékařů a vyšetření, ale bohužel lékaři nenašli příčinu mých potíží. Vždy konstatovali, že jsem zdravá a příčinu problémů ani řešení neznají. Jednalo se o závažné gynekologické potíže, které mě ohrožovaly pro masivní ztrátu krve podle lékařů na životě. Zakázali mi jakékoliv sporty, měla jsem se šetřit, únava mě omezovala v zaměstnání i osobním životě. Kromě toho jsem trpěla bolestmi zad, kdy nezabraly různé typy předchozích rehabilitací a cvičení (MFK,SM systém,Breussova a Dornova metoda,masáže atd.).

 

V průběhu cvičení u M.Hrazdila se můj stav začal lepšit. Zdravotní potíže zcela zmizely a jsem naprosto zdravá. Dostala jsem se do fáze takřka stálé dobré nálady a přílivu energie, kdy mi stačily i tři hodiny spánku. Mohu se postupně vracet k pohybovým aktivitám, na které jsem byla zvyklá, i k cestování.

 

Považuji M.Hrazdila doslova za „kouzelníka“. Zájemcům mohu poslat reference a příp.i zdravotní nálezy.

Vloženo: 17.05.2014

 

Jan a Pavlína

 

Tréňo!!!

Začátkem léta jsme za Tebou přišli s nelehkým úkolem.

Potřebovali jsme se zbavit nejen bolesti zad a hlavy ze sedavého zaměstnání, ale také něco udělat s našimi nehezkými břichy a se zbytky tuků, které jsou usvědčenými důkazy z našich návštěv fastfoodů.
Za 4 měsíce jsi dokázal na jedničku nejen to, ale hlavně jsi nám ukázal, že cvičení není jen dřina a propocená trička, ale i zábava a dobrý pocit z výsledků.
Děkujeme Ti za Tvůj přístup, kdy jsi k našim lekcím přistupoval individuálně (i když s Pajdou to vždy není lehké :-)) a když jsme potřebovali přesunout nebo zrušit hodinu, vždy jsi nám vyšel vstříc.

Proto bychom Ti touto cestou chtěli poděkovat.

Tréňo!!!!! – naše svaly jsou Tvoje svaly 

Pajda a Jad

Vloženo: 20.10.2013

 

Jan F.

Honza mě navštívil s prosbou, zda by ho bylo možné zbavit bolestí se zády. Za tři měsíce (2x týdně) se nám podařilo vyrovnat svalové nerovnosti, zbavit bolesti zad a k tomu vytvarovat postavu.  

 

Lukáš (30)

Se svolením Lukáše se s Vámi dělím o naši proměnu. Něco málo o Lukášovi: Lukáš mě oslovil s tím, že by potřeboval zpevnit postavu, nabrat svalovou hmotu, naučit se zapojovat své tělesné jádro (CORE) během cvičení a hlavně naučit se propojovat svoji nervovou soustavu se svaly, které zrovna procvičuje neboli "procítěné cvičení". K tomu jsme zapojili i cvičení na nožní klenbu, kde jsme dosáhli velkých pokroků. Cvičil již dříve doma s činkami s váhou až 25 kg, ale i přesto, že používal velké váhy, nedosahoval vytoužených výsledků. Po našem upravení cviků snížil váhy činek z 25 kg na 10 kg a sám zjistil, že výsledky nemusí dosahovat jen velkými vahami, ale chytrým cvičením i s minimální vahou. 

Na obrázku je vidět, že k proměně Lukášovi stačilo jen 40 dní. Z toho 2x týdně pod mým dohledem. Zbytek času cvičí doma na základě přidělených domácích úkolů :-)

 

 

Martin

Sledujte proměny Martina na facebooku Facebook - Osobní trenér fitness Martin Hrazdil

Jana (50)

Do posilovny chodím asi dvacet let i když někdy až s půlročními přestávkami. Kromě fitness mám ráda všechny druhy sportu a protože můj nevyvážený jídelníček a hodně pohybu mi způsobilo velký úbytek svalové hmoty, navíc mám sedavé zaměstnání a to mi přineslo bolesti zad, rozhodla jsem se pro trenéra Martina na doporučení z Fitness Vagon. Martin je velice vstřícný a naše první cvičení mohlo začít. Chtěla jsem nejvyšší intenzitu, hlavně na stojích, ale Martin mě vyvedl z omylu. Měl připravený jídelníček, cvičební plán, protahování, cvičení s vlastní vahou, míče, činky, potom i stroje. Martin měl vždy nějaké nové překvapení co se cviků týče a tím to bylo nenásilné a zábavné. Je důsledný, každý cvik vysvětlí, ukáže, maximálně se Vám věnuje. Chtěla jsem nabrat svalovou hmotu a zbavit se bolestí a to se nám povedlo. Martin je profesionál na svém místě, každému bych ho doporučila a navíc je to človíček s dobrým srdcem.

Cíle: Odstranění bolesti zad, krční páteře a zvýšení fyzické kondice

Vloženo: 12.11.2012

 

Lucie P. 

 

Martina jsem kontaktovala, protože jsem hledala někoho kdo by se mi věnoval během cvičení, ukázal mi jak se cvičí na jednotlivých strojích a pomohl mi s redukcí hmotnosti dle mých požadavků. Po první hodině jsem s ním byla velice spokojená a tak jsem se rozhodla, že s ním budu cvičit i nadále. Cvičební program mi navrhl přímo na mou fyzickou kondici, která ze začátku byla slabá. Při cvičení používáme různé cvičební pomůcky (balon, činky, vlastní váhu těla atd.). Nezaměřuje se jenom na cvičení na strojích, ale hodně i na aerobní cvičení. Cviky předvádí, vysvětlí proč je děláme a jaké mají účinky na tělo. Celou cvičební hodinu stojí vedle Vás a kontroluje zda cvik předvádíte správně a vysvětlí co děláte špatně. Martina práce trenéra baví a jde to na něm i vidět jak je pro věc zapálený a jak si to užívá, když něco vysvětluje. Spolupráci s ním doporučuji pro je ho kvality a lidský přístup.

Cíle: Hubnutí, redukce tuku, snižování nadváhy 
Vloženo: 03.3.2012

 

Roman K.

S Martinem jsem začal cvičit na přelomu března a dubna 2011. Mým cílem bylo kromě "pohybu" i zvýšení objemu svalové hmoty ergo nabrání hmotnosti. Po devíti měsících (přibližně 60 lekcích, přičemž jsem měl různě dlouhé přestávky) pod Martinovým vedením se mi podařilo nabrat +/- 9 Kg (nárůst z 62 Kg na 71 Kg). S fitness jsem předtím neměl žádnou zkušenost. Martin, jak jsem se mnohokrát přesvědčil, ví co dělá. Cvičení je vyvážené s důrazem na výběr cviků a jejich správné provedení a s ohledem na fyzickou kondici "klienta" tak, aby se předešlo případným negativním vlivů zátěže na organismus a eliminaci nebezpečí zranění. Důležité pro mě byli i další informace týkající se správné výživy, bez nichž bych nedosáhl správných výsledků. Pro člověka, který chce cvičit dobře a pravidelně mohu jen doporučit

Vloženo: 10.2.2012

 

Aneta K.

Když jsem se rozhodla chodit cvičit, přemýšlela jsem, co mě k tomu nejvíce donutí. Naznala jsem, že potřebuji trenéra. Kontakt na Martina jsem našla na internetu, doporučili mi ho ve Fitness Vagon. Komunikace s ním byla velmi rychlá a vstřícná, napsala jsem mu e-mail a domluvili jsme se na prvním setkání. Řekla jsem mu, co přesně chci – potřebovala jsem se zvýšit fyzickou kondici, přibrat a nabrat svalovou hmotu. Domluvili jsme se na cvičení 2x – 3x týdně, a Martin mi vymyslel cvičební plán a poradil mi i s jídelníčkem. Chtěla jsem co nejvyšší intenzitu a potit krev. Cvičili jsme s vlastní vahou, na strojích, a také jsme používali různé cvičební pomůcky jako činky a míč. Při cvičení mi vždy vysvětloval, co děláme, a co je toho či jiného cviku účel. Každý cvik mi vždy předem ukázal, a cvičil se mnou. Martin mě opravdu nenásilnou formou donutil, a na cvičení jsem se vždy těšila. Byla jsem s ním maximálně spokojená. Vždy měl vše předem připravené, a docílili jsme toho, čeho jsem chtěla. Martina bych určitě všem doporučila jako osobního trenéra, je vidět, že cvičení ho baví a dokáže člověka ke cvičení motivovat.

Vloženo: 1.2.2012

 

Zuzka Č.

Martina jsem našla původně jako dárek pro mou matku, která si dlouhodobě stěžovala na bolesti zad a nedostatek pohybu. Po pár hodinách ale musela tréninky z časových důvodů ukončit a permanentku jsem dostala já. Což byl průšvih, protože já jsem zarytý odpůrce fitcenter a docházím tam s velkým sebezapřením. Moje dosavadní zkušenost zahrnovala neosobní přístup a sestavení cvičebního plánu, který je nezajímavý a jednotvárný. Po prvních několika hodinách jsem ale změnila názor a začala se na cvičení těšit. Překvapilo mě, že většinu času jsem netrávila na strojích, ale posilováním s vlastním tělem a každá hodina byla velmi pestrá. Líbil se mi Martinův individuální přístup ke každému klientovi a jeho zapálení pro věc. Nakonec se přeneslo i na mě! Nakonec jsem zrušila členství v mém dosavadním fitku a plánuji další spolupráci.

Vloženo: 1.1.2012

Martin Č.. (25) - "projektový manažer a student VŠ"

U Martina mi koupila moje sestra permanentku na cvičení ve fitness jako dárek k loňským narozeninám a jsem ji za to dodnes vděčný. Dříve mne představa chodit do posilovny nelákala a tak jsem se to snažil vynahradit jinými sporty či cvičením doma. Teprve s Martinem však moje snaha začala přinášet kýžené ovoce. Líbí se mi, jak se mi při tréninku poctivě věnuje, vše názorně předvede či vysvětlí, upozorní na rizika či časté chyby, poradí s vhodnou výživou. Můžu se navíc spolehnout, že mne nenechá se jakkoliv zranit nebo něco takového byť jen riskovat. Má postava se během našich tréninků zpevnila a vyrovnala. Zaměřujeme se hlavně na ty slabší partie a každým týdnem a měsíce vidím u sebe další a další zlepšení. V neposlední řadě mi Martin vyhovuje i osobně, vždycky si během tréninku dobře popovídáme a člověk pak i kvůli tomu ani nenapadne žádný cvik nebo sérii odfláknout. Protože mám převážně kancelářskou práci, kde vedu malý tým, je pro mne každá hodina s Martinem vysvobozením ze starostí bežného dne a není lepšího pocitu než který mám po pěkně propoceném a vydařeném tréninku. Změna je na mne vidět nejen fyzicky, ale cítím ji i duševně. Dosáhl jsem několika pokroků také v jiných oblastech a vděčím za to i Martinovi. Věřím, že budeme pokračovat ve spolupráci ještě po dlouhou dobu.

Cíle: Odstranění bolesti zad a zvýšení fyzické kondice

Vloženo: 9.9.2011

 

Pavel J. (63)

Při hledání osobního trenéra jsem narazil na Martina.Vcelku rychle jsme se domluvili na serií tréninku.Po první hodině se mi líbil jeho individuální přístup a pozornost s jakou sleduje jestli cvik provádím správně.Při cvičení s ním nepoužívám jenom posilovací cviky,ale také protahovací.To způsobuje,že po cvičení se cítím lépe než když jsem do posilovny přišel.

Cíle: Odstranění bolesti zad a zvýšení fyzické kondice

Vloženo: 13.7.2010

 

Lucie F. (22) - Studentka VŠ a instruktorka Aqua-Aerobic

 

Na Martina jsem dostala kontakt od kamaráda, který s ním absolvoval cvičení již dříve. Musím říct, že jsem s jeho službami byla velmi spokojená. Celý program cvičení přizpůsobil nejen mé fyzické kondici, ale i mým požadavkům a přáním. Líbilo se mi, že se nezaměřoval jen na cvičení se stroji, ale využil i různé cvičební pomůcky (gymnastický míč, činky) nebo čistě vlastní tělo – což každý určitě ocení při cvičení doma. Ke všem cvikům mně vždy podal podrobný výklad, takže jsem se dozvěděla i něco nového. Podle mého názoru patří Martin mezi trenéry, kteří své profesi rozumí, baví je a výborně ji vykonávají. Spolupráci s ním všem vřele doporučuji.

 

Cíle: technika cvičení a zvýšení fyzické kondice

Vloženo: 18.2.2010